Слінг чи візок? Ціна питання

Одвічна боротьба Слінг vs. Візок. 

Битва цін. 

Цей допис другий в серії про природне батьківство в цінах і цифрах. Перший був про природну гігієну немовлят (висаджування) vs одноразові підгузки. Викладався в скороченому варіанті в ІГ. Потім викладу і його в блог. 

Якщо у справі грудного вигодовування чи висаджування все досить однозначно (що краще для дитини з точки зору здоров‘я), то щодо слінгів і візочків поле для обговорення значно ширше і межі розмитіші. 

Зразу напишу: на мою думку можна обійтися одним хорошим слінгом-шарфом років до двох. Але це ще залежить від того, скільки дитину носить тато, який стан вашого здоров‘я і яка маса тіла дитини. Питання про те, що дитина не хоче бути в слінгу, не розглядається. Якщо у вас є вибір – прошу дуже: хай дитина сидить/лежить там, де їй і вам зручно. Якщо вибору (з будь-яких причин) нема – дитина буде сидіти, я вам обіцяю.

Після двох років навряд чи ви обійдетесь без візка (я особисто не можу носити кілометрами вже добрячих клецків). 

Але пісня буде не про це, а про економічну доцільність. 

В мене зараз на господарстві є три слінги, два ергономічних рюкзаки, один візок (ака танк класу люкс) 3 в 1 і один візок-тростина. Але це в батьків чотирьох дітей, де з чотирьох двоє молодших дітей практично ірландські близнюки. Коли у мене була одна дитина, перший наш слінг-шарф Hoppediz Montreal коштував $75 (мушу писати в у.о., бо ціни в гривнях будуть неактуальними). Новий такий зараз коштує $79. Цей слінг в нас і досі, в чудовому стані. І якщо чесно, ним можна було б і обійтися одним, але слінгогарячка – страшна сила, тому ми купили ще слінг-кишеню і ще один шарф. Зараз є можливість придбати слінги украінських чи польських виробників – суттєво дешевші і не гіршої якості. А дизайни які (подивіться WildSlings)! Ціна на слінг шарф, в якому ви можете носити дитину з народження і до двох-трьох років, починається від $70 (2000 грн). Якщо бюджет обмежений, дуже раджу звернути увагу на вживані. Часом вживаний слінг має кращі властивості, ніж новий. Щодо слінгів (технічних, естетично-орнаментальних властивостях і цінах) дуже раджу звернутися до слінгоконсультанта . Заощадите і час, і гроші. 

34464570486e32ade8a3cfee28638030

Перший наш візок Geoby ми купили коли дитині було півтора роки. Це був візок-тростина (вживаний) і коштував він (аж незручно писати) $15. До цього покупка візка виглядала безглуздою, бо там, де ми з дитиною гуляли, візком проїхати було абсолютно нереально. 

Ерго-рюкзак (використовується з часу самостійного сидіння дитини) доцільний для ситуацій, коли вам треба швидко дитину посадити-витягнути і так кілька разів (в машину, наприклад). А ще ерго-рюкзаки люблять тати. Ерго-рюкзак (в мене Ergobaby Original) коштує зараз $120, є різні варіанти і ціни, можна пошити в майстринь на ваш смак. 

Візок. Візок нам подарували. Візок 3 в 1 (Cam Cortina evolution 3x) дорогий, дуже якісний, всепрохідний вивозив чотирьох дітей. І далі возить в прекрасному технічному стані. Коштував він $1500. Якщо враховувати кількість дітей, яких він відвозив, то це виправдано. Для однієї дитини можна пошукати (і знайти) дешевші. Ще варто звернути увагу на те, де ви збираєтесь візком їздити. Якщо навколо вас нормальний асфальт, пологі спуски і взимку чистять сніг (де ви живете?), то можна знайти варіант дуже приємний у фінансовому, естетичному і технічному сенсі. 

Ще один момент: одяг. Для слінгоносіння взимку вам може знадобитися слінгокуртка. Я знаю,що для більшості слінгомам це необхідна річ. Я оособисто користувалась тільки з першою дитиною і тільки першу зиму. Слінгокуртка коштує 1500-2000грн. Ще бувають слнгонакидки за набагато приємнішими цінами, і свою ми використовуємо постійно і для всіх дітей. Дитячий одяг – все що можна одягати в слінг, можна одягати й у візок. А навпаки не вийде – суцільні комбінезончики із закритими руками і ногами можуть бути зручними для візка, але носити в них дитину в слінгу не вийде.

Отже, теоретично мінімально можна обійтись одним слінгом (до двох років) $79 і тростиною (нам дали покористуватись Quinny Zapp) $349 – і це не найменші ціни на такі речі, я просто вказую, які в мене. Думаю що можна і в два рази дешевші знайти. 

Але якщо у вас автомобіль, то треба буде окремо купувати дитяче автомобільне крісло для немовлятка (ми купили перше кріселко Nania за $75), а у візках 3 в 1 вони йтимуть у комплекті. 

Оптимально і максимально – і цілого світу мало – слінгів багато не буває. І навіть візків багато не буває, якщо ви маєте де їх тримати.

 «А де битва?» – спитаєте ви? Битва відміняється. Ми дружимо.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s