Троє дітей, Опель Цафіра і 4500 км за три тижні

Цього разу було вирішено їхати в Україну з Німеччини машиною заради економії та зручності пересування по Україні.

Діти: 7 років, 5 років, 10 місяців

Водій: один, 7 місяців досвіду

Машина: Опель Цафіра, 14 років

Відстань: 1600 км від дому до найближчої ночівлі в Україні

Локації в Україні: 6 штук, деякі з них по два рази (усіх переїздів всередині України – 9 штук)

Оскільки водій один і не мав змоги спати в день перед дорогою, вирішено їхати лише вдень.

Машину спакували звечора, їжа на перекуси в сумці і в холодильник на ніч, кава в термоси. Тобто вранці встали, сходили в туалет, взяли сумку з холодильника – і поїхали. Був план виїхати о 5, але чоловік був дуже не виспаний, тому ми не ризикнули і дозволили поспати собі трохи більше – виїхали о 7.

1600 км поділили на два відрізки: перший день 1000 км, другий день 600 км плюс кордон. За кілька днів забронювали квартиру для ночівлі.

По дорозі назад поділили: перший день 800 км плюс кордон, другий день 800 км.

Посадка в машині: попереду одна з старших дітей, позаду інша старша, я посередині, і наймолодша. Ідеально було би наймолодшу посередині поставити, але там у нас виявився закороткий пасок. Старших дітей розділили – так вони не сварилися. А я навчилася годувати обома грудьми, з якого б то боку не була дитина від мене (при цьому всі пристебнуті).

Що брали їсти: багато яблук (цілі, не шматочки), помідори чері, сливи, не солодка випічка, рисові вафлі, повноцінні бутерброди в булці (сир, м`ясо, масло, огірки, листя салату – як в рекламі – так навіть діти їли овочі), пюре фруктові в тюбиках. Пляшки з водою порозкладали по всій машині, що кожен міг дістати сам. Коробочку для недоїдків: «мам, я більш не хочу це яблуко».

Що брати ще: подушечка для мами, пледики вкриватися (в нас був один плед і один слінг), косметичка з набором для зміни підгузника (серветки вологі, крем, підгузники, непромокаюча пелюшка багаторазова) і туди ж паперові накладки на сидіння унітазу для старших дітей.

Розваги: старшим – книжки з «балакаючим олівцем» (tiptoi): олівець один, дітей двоє – по півгодини ним бавилися. Іноді навіть давала планшет побавитися (в сумі за всі 4500 км може кожен по годинці бавився). Діти під час їзди називали марки машин, рахували скільки побачили Опелів Цафіра, слідкували за дорожніми знаками. Найменшій, в принципі, було байдуже чим бавитися.

В окрему валізку скласти все, що знадобиться при ночівлі в знятій квартирі, а також те, що може теоретично знадобитися в дорозі: змінний одяг, тепліший одяг, кілька непромокаючих пелюшок. У нас наймолодша на половині нашого маршруту сказала, що чхати (закреслено) рвати вона хотіла на всі наші плани, тому в автокрісло доводилося постійно вкладати пелюшки.

Вранці встали, дітей в туалет і в машину. Їдемо допоки не захотілось в туалет або допоки треба змінити підгузник. Снідати можна і під час руху. На обід з’їжджаємо з автобана в містечко (перше, яке трапиться на шляху, не планували наперед), щоб в парку діти побігали (це займає 1-2 год). Якщо їдемо і наймолодша спить – всім іншим не можна хотіти в туалет і пальному не можна закінчуватися 😉 Перший день ми були в дорозі з 7 ранку до 10 вечора: там був обід, заправка, пошук обміну валют в Польщі в суботу після обіду (це виявилося не просто, і дуже адреналінно, якщо бак майже пустий), закупи в супермаркеті на наступний день. Другого дня виїхали о 9, якраз щоб наймолодша вже мала засинати на перший сон.

По дорозі назад запланували обід в Польщі перед кордоном з Німеччиною (ага, щоб було дешевше).

В Україні мали багато різних переїздів: від години до 5 годин (виявилося, що в Україні відстані вимірюються не кілометрами, а годинами). Ми знайшли два зручні варіанти: виїжджати десь о 9 ранку, щоб наймолодшу вже треба було класти спати на перший сон, або ввечері, щоб вже засинала на ніч.

Кілька спостережень:

⁃ навігатори в Україні брешуть щодо тривалості поїздки і не враховують якість доріг.

⁃ Гугл не знає більшості кафешок в Польщі: треба заїжджати в місто і просто йти центром шукати де поїсти.

А, стоп, я ж мала про дітей писати. Зі старшими не було ніяких проблем абсолютно: вони спали (навіть по два рази на день), їли, бавилися книжкою з олівцем. Наймолодша спала, їла цицю та іншу їжу (а потім лише цицю, бо її знуджувало від будь-чого іншого), якщо був настрій – бавилася всім, що дають, якщо настрою не було – то ніякі нові іграшки не допомагали. Вона їздила в автокріслі найменшої групи (просто люлька без бази) і це виявилося дуже зручно, бо можна було і сплячу кудись перенести, і я спокійно діставала погодувати грудьми в машині. Після поїздки вже поставили старше крісло в машину – воно на базі і я не дістаю годувати – високо (скажіть, як ви це робите? Вже думаю собі бустер під попу класти).

Чи було важко? Так, але діти тут (майже) ні до чого – просто болить спина так довго сидіти.

І було важко водію.

Що зробити, щоб було легше? Машина з зручнішими сидіннями, другий водій на зміну.

Чи було би легше літаком? На спину і водію – так, психологічно – ні, бо старших треба було б підганяти, дивитись, щоб не загубились, вони би сварились, молодша засинала би в рюкзаку (за спиною), потім треба було перекладати в літаку.

Було би легше, якби наймолодша більше спала (тобто була би ще меншою).

Поїздку до 2-3 годин вважаю легкою, бо можна підлаштувати час виїзду під сон.

Ще треба навчитись ловити ригачки дитини в якусь ємність, а не автокрісло і все навколо (прошу вибачення в особливо чутливих за натуралізм).

Плануємо наступного року поїздку на моря машиною. То буде ще важче, бо меншій буде вже 1,8 роки і зміна машини на комфортнішу не передбачається, але у відпустку теж хочеться.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s