Муки вибору…

Школи.

Біля дому чи ні? Приватна чи державна? Як добиратися? На цьому питання тільки починаються.

Почнемо з простого: якщо у вас є фінансова можливість розглядати приватну школу, зразу можна й розглянути її віддаленість від вашого дому і спосіб, яким дитина буде добиратись до школи. Деякі приватні школи пропонують довіз, але тут теж є підводні камені. Наприклад уроки починаються о 8-30, а шкільний автобус біля вашого дому зупиняється о 7-30 і ще годину збирає учнів по місту. Чи варто дитині раніше вставати і ще годину їздити?

Якщо ви будете возити самостійно, то подумайте, чи не попадете ви в ранкові корки і чи не перетвориться щоденне добирання на муку. Можливо розташування школи сильно полегшить процес вибору – школа може бути чудова, але ви не готові тратити три години щодня на добирання-забирання.

Школи державні – біля дому і ні. З новою територіальною системою зарахування, ви одночасно прив‘язані до школи, але можуть виявитися особливості.

Наша дитина ходить в школу, до якої не належить територіально. І в цій школі наповненість класів менша, ніж у тій, що біля дому. В «близьку» потрапити важче, ніж в «далеку».

Але знову постає питання добирання. Якщо у вас немає жодної можливості супроводжувати чи довозити дитину, чи громадський транспорт так не їздить як вам треба (від нас добратися до школи громадським транспортом практично нереально), то що тут думати – вибирайте між школами в пішій доступності (я правда пішки в школу, за кілька кілометрів ходила часто, але це було давно і не в молодших класах, і ні, це було не село, а цілком собі обласний центр).

Так як же ці школи вибирати?

Моя найперша порада – підіть туди. Відгуки в інтернеті – це, звісно, річ корисна, але в різних людей різні критерії «хорошості» школи і вчителів.

Фото: Bernard Hoffman

Взнайте кількість учнів в класах. Тих які є зараз. Якщо є можливість поговоріть, з вчительками, які наступного року будуть набирати перші класи. Слухайте своє серце. Для мене в молодшій школі найважливіше, щоб дитина почувала себе любленою і прийнятою, щоб в ній заохочували бажання вчитися, і не зарегульовували без міри.

Загальна атмосфера в школі дуже важлива. В першій (і найближчій), школі, я дійшла від дверей школи до дверей канцелярії, і вже знала, що моя дитина тут навчатись не буде. Там не просто було темно і шумно – під час того як я йшла пролунав дзвінок, і… нічого не змінилось, я так і не зрозуміла – це був дзвінок на урок, чи з уроку. Можливо для вашої дитини це не проблема, вона може зосередитись в будь-якій обстановці. А можливо вона перезбуджується від великої кількості подразників.

Зайдіть в їдальню і туалет – подивіться чи чисто, чи старшокласники не курять під школою (курити, то вони курять, але принциповим є ставлення керівництва школи – якщо воно допускає такі речі на своїй території, то теж варто добре подумати).

Поспілкуйтесь з директором чи завучем. Чи відповідають вони на питання, чи достатньо охоче йдуть на співпрацю (принаймі мають робити вигляд, що охоче)?

Перші шкільні роки дуже важливі. Вони формують ставлення до шкільного (і не тільки) навчання, будьмо уважні!

А яким був ваш досвід у виборі школи для дитини? Чи ви ним задоволені? Напишіть нам в коментарях.

2 Comments Add yours

 1. Mariia коментує:

  Живу в США, тут критерії вибору схожі, але державну школу вибирати не можна. Я вибрала приватну, причин було багато. Одна з основних – кількість дітей в класі.

  Вподобано 1 особа

  1. Maria Pavelko коментує:

   В нас тепер теж державну школу можна вибрати, тільки якщо вона прийняла всіх бажаючих з своєї території, яка за нею закріплена.
   І якраз така ситуація була в нас. І в цій школі в класі менше дітей в класі, ніж в тій до якої ми належимо територіально.
   Кількість дітей в класі – це зараз дуже сумна історія для Львова. Класи просто жахливо переповнені.
   Приватні в нас дуже дорогі. І якщо помножити на чотирьох дітей – стає непосильною задачею.

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s