Спи моя радість

Епіграф від одного знайомого: «Коли діти засинають – це не тільки мило, а й нарешті.»

Кожного, кожного разу, коли я кажу в якій годині вкладаю спати дітей на ніч, мої співрозмовники роблять круглі очі і починають задавати багато питань. Я на них чесно і майже терпляче відповідаю.

Так от, діти мої лягають спати о 19-20. Ну як лягають, це вони вже помились, але ще не заснули. Лягають в ліжка, ми читаємо книжку, молимось, всі по черзі, а потім разом п‘ють водичку, і засинають.

Перше питання зразу: коли вони встають? О 7 встають. Зараз коли зранку темніше, то можуть трохи пізніше.

Наступне оригінальне питання: а як же Варвара (найстарша, майже 8 років). Варвара спить найдовше, можна не переживати.

Власне Варвара цей графік і започаткувала. Ми взагалі прихильники раннього лягання і вставання, але наша первістка нас всіх перевершила. У віці 9 місяців, вона засинала о 17 на ніч. Вставала перед шостою. Але, на щастя потім графік трохи посунувся.

Ліричний відступ: в багатьох країнах світу такий графік спинні дітей є нормальним. В Німеччині і США дітей вкладають якраз о 19 чи 20 годині. Коли я була маленька, то час вкладання був 21-00.

Photo.rmn.fr

Так от. Батькам все підходило. Варварі теж, а потім народився Михайлик. Спочатку я присипляла Варвару з Михайликом на руках, а потім, через годинку-дві, Михайлика вкладала на ніч. Але у віці шести місяців, я вже дуже змучилась від такого подвійного вкладання, і почала їх вкладати разом. І вони спали!

З Ядвігою і Петром я навіть не починала оцього всього окремого вкладання. Всіх вкладала разом. Якщо потім найменше підбуджувалось, то приходила підсипляла. У вимірі сил і нервів так будо набагато зручніше.

Не знаю, чи то я така геніальна, чи то мені видали таких дітей, що сплять по 11 годин, а може те і те, бо я спокійно Теж можу спати 10-11, а то й 12 годин. (Тільки хто ж мені дасть.)

Написати як посунути (при потребі) графік засинання дитини, чи що робити, коли вона не хоче спати вночі?

А може ви хочете поділитися коли ви вкладаєте спати дітей? Напишіть нам в коментарях.

Продовження тут.

4 Comments Add yours

 1. Надія коментує:

  Хто б мені порадив, що робити з дитиною, яка лягпє в 21 і крутиться до 22.30? Вдень не спить, зранку лндве спопзає з ліжка. Втомилася.

  Вподобано 1 особа

  1. Maria Pavelko коментує:

   Як варіант, раніше піднімати. А взагалі корисно переглянути цілий день. Який вік дитини, чи не забагато їй емоційних збудників і не замало фізичної втоми. Так через монітор важко сказати.

   Подобається

 2. Олеся коментує:

  Мій синочок би вкладався в 20:00, але тоді встає в 6:00. Мені якось не хочеться ні лягати так швидко, а без мене він будиться, ні тим більше вставати ні світ, ні зоря. Тому я перенесла вкладання на 21:00.

  Вподобано 1 особа

  1. Maria Pavelko коментує:

   Головне, щоб всім учасникам процесу було зручно.

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s