Стиль мам мовою цифр

Трохи несподівано організувалося у мене досить масштабне опитування , в якому взяла участь 561 мама в декретній відпустці, тому сьогодні хочу поділитися з вами першою маленькою частинкою його результатів.

  Чи знали ви, що лише кожна четверта жінка  (а точніше 23,7%) задоволена власним зовнішнім виглядом у відпустці по догляду за дитиною? Більшість мам (54,4%) вважає, що їхній зовнішній вигляд більш-менш відповідає їх уявленням. І майже 22% мам категорично не задоволені тим, як вони виглядають.

Серед причин невдоволення найчастіше зазначають: неідеальну (надмірну але іноді й замалу) вагу і фізичну форму, нестачу часу (іноді фінансів) на догляд за собою, відповідно недоглянутість «занедбаність» власного зовнішнього вигляду та проблеми з щоденним гардеробом .

Цікаво, до речі, глянути, як змінюється задоволеність власним виглядом залежно від того чи перша це декретна відпустка, чи ні. Також дуже помітно зменшується кількість невдоволених та зростає частка жінок задоволених власним виглядом в міру того, як підростають їхні діти. Швидше за все, це відбувається тому, що у жінок з’являється більше часу і сил щоб приділити увагу нарешті не лише дитині, а й собі

Якщо ж дитина не одна, то зазвичай відчуття невдоволеності власним зовнішнім виглядом у мами дещо сильніше

Якщо говорити про недоглянутість зовнішності, то допомогти з цим могли б сеціально навчені люди. Але як часто середньоститистична молода мама звертається до них за допомогою? Серед опитаних жінок  жодними сторонніми послугами з краси і догляду не користуються 12,7%.58% регулярно користаються – 1-2 видами послуг, і менше половини опитаних (а саме 42%) користуються більш як 2 різними видами послуг.

Найчастіше це послуги: манікюру/педикюру (майже 52% опитаних), стрижка чи вкладання волосся (63%) , фарбування волосся (34,7%) та догляд за віями і бровами (28%).Онлайн консультації та семінари, на цікаві для них теми, відвідують 20% мам; групові сесії, лекції, семінари наживо лише 12,3%, а тренажерний зал/фітнес/басейн… -14,6%.

Значно рідше мами звертаються за такими консультаціями та послугами, як: масаж/остеопат – 8,7%, косметолог – 7,8%, індивідуальні послуги психолога чи коуча – 4,5 %, різні види депіляції – близько 2%Також були одиничні відповіді: татуаж, візажист, дієтолог, гіалуронова кислота, регулярні фотосесії

Отак, почали ми з сухої статистики і цифр, але за кожною такою цифрою стоїть унікальна історія реальної жінки. Якщо вам цікава ця тема, за продовженням можна стежити у моєму блозі , де розповідатиму детальніше не лише про одяг мам в декреті, а й про те, чи реально в умовах обмежених часу та ресурсів молодій мамі покращити свій зовнішній вигляд і збільшити відчуття задоволеності від власного відображення в дзеркалі.

А тут в коментарях запрошую розказати наскільки ви зараз задоволені власним зовнішнім виглядом і чи є хтось, хто регулярно допомагає вам його покращувати чи підтримувати?

2 Comments Add yours

  1. Олеся коментує:

    Перші два-три місяці була тотально незадоволена. Одягалась в перше, що під руки попалось. Потім взяла себе в руки, перебрала свій гардероб, систематизувала і тепер легше вибрати одяг і гарно в ньому виглядати. Хоча до ідеалу ще далеко. Щодо інших факторів краси, то манікюр/педикюр освоїла сама, ази так би мовити. А на корекцію брів ходжу в салон.

    Подобається

  2. wrapaholicukraine коментує:

    А я навчена двома попередніми декретами тепер по-перше маю заощадження, по-друге вважаю, що догляд за собою – це не витребеньки, а необхідність. Нарешті повикидаю свої п’ятирічні джинси куплені ще до першої вагітності і після чарівного відлежування оновлюсь під теперішні параметри, архе і кольоротип. І це вперше мене не гризтиме совість, що є витрати і поважливіші 😁

    Вподобано 1 особа

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s