Попка як в немовлятка

Як і обіцяла (давно, і не пам’ятаю кому), викладаю допис про фінансовий аспект природної гігієни немовлят.
Зразу хочу сказати, що висаджую дітей зовсім не з питань економії (хоча такий мотив дуже навіть поважний), а для кращої гігієни, екологічності і взаєморозуміння. Економія – продукт побічний.
Хто не знайомий з питанням висаджування – дуже раджу ознайомитись. Класика в цьому питанні це книга Інґрід Бауер «Життя без підгузків: ніжна мудрість природної гігієни немовлят.» (Ingrid Bauer Diaper Free: The Gentle Wisdom of Natural Infant Hygiene).
А тепер до сухих цифр. Статистика каже, що за перший рік життя дитина використовує від 2500 до 3000 одноразових підгузків. Пачка підгузків на Панамі коштує 796 грн за 104штуки це 7,6 за одну штуку. Тобто за перший рік життя на підгузки витрачається 21280грн (за 2800 штук підгузків). Це 30 тис за півтора року. Хоча більшість батьків використовують підгузки і після цього віку дитини.

Ціна висаджування: Я використовую багаторазові підгузки тільки для підстраховки, в тих ситуаціях коли точно знаю, що не буде змоги висадити чи переодягнути дитину. Це буває дуже рідко. Тому багаторазових підгузків у мене в обігу три. Так, вистачає. Багаторазові підгузки я купила ще для першої дитини «з тих дорожчих». Один Fuzzibunz на оригінальному сайті коштує $17, я купила три штуки універсального розміру з двома вкладками в кожному. Це $51. За сьогоднішнім курсом це 1428 грн. Ось уже четверта дитина ними користується. Дуже якісні і міцні. Є дешевші, можливо такі ж якісні, але я їх не пробувала. Для висаджування ще потрібна миска-шаплик. На трьох дітей в мене пішла одна. До четвертої не дожила. Ціна нової – 18 грн. Пелюшки – якщо купувати готові, то виходить дорого. А якщо купити фланель і віддати на оверлок, то дуже бюджетно. Перша зустрічна фланель (не гуртівня) в інтернеті коштує 50грн за метр. З одного погонного метра виходять півтори пелюшки. Метрів десять точно вистачить. Разом 500грн. Якщо скооперуватись і взяти 20м, то є ціна і 40грн/м. Ще треба багаааато штанців. На перший рік купую десь 10-20 штук. Ціна від 70 грн. Для висаджування цього звісно замало. Решту давали поносити. І ми свої потім передавали. Часом ті штанці до мене повертаються через треті руки. Після року потреба у великій кількості штанців-легінсів різко падає. Ну але тут така справа дитина в одноразовому підгузку теж носить штанці, але, звісно, не запісює в поганий день вісім штук. Це 2100грн за півтора роки. Ще потрібна медична клейонка підстеляти вночі і вдень під звичайну, щоб у разі аварії не затопити ліжка і дивани. Ціна 55,20грн за метр. Мені метру вистачає, я її розрізаю на дві. Прання. Засіб для прання Green&Clean Professional для дитячих речей (ми ним все перемо) 3л на сто праннів. 400 грн. Ми перемо кожного дня, звичайно, не тільки пелюшки, але можна і так порахувати. Ціна одного прання 4грн. За півтора роки це 2190 грн. Світло не буду додавати бо порахувала все прання з шести людей як самі пелюшки.

Отже підсумок. Самі підгузки на півтора року коштують 30 000 гривень ($1000 приблизно). Без врахування пелюшок, які теж купують, засобів догляду під підгузок, і лікування висипок, які часом бувають від використання підгузків. Висаджування коштує 6 291грн ($224) це при тому, що всі засоби крім прального можуть використовуватись і для наступних дітей. Тобто вам не доведеться для кожної наступної дитини купувати все заново. 

Кількість потрачених мамою зусиль порівняти не можу. На висаджування ми переходимо в сім днів від народження кожної дитини. Підозрюю, що з одноразовими підгузками легше, особливо вночі. Але це питання пріоритетів.
Гладеньких вам сідничок!

Зразу попереджаю, якщо ви не знаєте що таке висаджування, і вам не цікаво, а цікаво розказати скільки треба заробляти щоб могти купити одноразові підгузки, то прошу розказувати це десь у себе (на кухні, в блозі, в соцмережах, тощо). І так, я тру коментарі, якщо вони мені не подобаються.

2 Comments Add yours

 1. Hanna Malygina коментує:

  Теж колись рахувала вартість висаджування. В мене вийшло не так аж дешево, бо одне прання обходиться в 1 євро в Німеччині (порошок, вода, електрика). Але я теж висаджую не через економію.
  І для повної правди: у моїх двох молодших дітей така чутлива шкіра, що довелося лікувати всілякі подразнення і з висаджуванням.
  І замість клейонки медичної я витратилась на непромокаючі пелюшки: такі трьохшарові, бавовняні назовні, але всередині ніби впаяний прошарок непромокаючий, тобто пелюшку не можна розділити на прошарки.

  Подобається

  1. Maria Pavelko коментує:

   Звісно в кожного своя економія і рахунки. Пеленки непромокаючі нам дарували, але найкраще прижилась таки клейонка. Вона менше совалась по ліжку.

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s